Urnik 2019

Udeležba na dogodkih je brezplačna z izjemo projekcije filma Najlepša dežela na svetu.

 

PONEDELJEK, 17. JUNIJ

18.30 Kinodvor

Otvoritev festivala.

Stiks / Styx, Wolfgang Fischer, Nemčija, Avstrija, 2018, igrani film, 94′, angleški in slovenski podnapisi

Pogostitev – Skuhna, svetovna kuhinja po slovensko.

 

TOREK, 18. JUNIJ

16.30 Pritličje

Zemlja je okrogla – Prvi del: Zatočišče / The world is round so that nobody can hide in the corners – Part I : Refuge, Leandro Goddinho, Nemčija, 2017, kratki dokumentarni film, 10′, slovenski podnapisi

Zemlja je okrogla – Drugi del: Poljub / The world is round so that nobody can hide in the corners – Part 2: The Kiss, Leandro Goddinho, Nemčija, 2017, kratki dokumentarno-igrani film, 5′, slovenski podnapisi

Delavnica na temo diskriminacije LGBTIQA+ oseb v okviru projekta ZaVse/4 ALL; vodila jo bo Eva Gračanin iz Legebitre.

19.00 Slovenska kinoteka

Ograja na meji / Die Bauliche Massnahme, Nikolaus Geyrhalter, Avstrija, 2018, dokumentarni film, 112′, angleški in slovenski podnapisi

Projekcijo je podprl Avstrijski kulturni forum.

21.15 Slovenska kinoteka

Sirski mister gej / Mr. Gay Syria, Ayse Toprak, Turčija, Nemčija, Malta, Francija, 2017, dokumentarni film, 87′, angleški in slovenski podnapisi

 

SREDA, 19. JUNIJ

16.15 Pritličje

Begunka / Penaber, Ramazan Kılıç, Turčija, 2017, kratki igrani film, 3′, slovenski podnapisi

Fatimah, Omar Rammal, Jordanija, 2018, kratki dokumentarni film, 10′, slovenski podnapisi

Spomin na Lampeduso: Upanje / Remembering Lampedusa: Hope, Anna Blom, Finska, 2019, kratki dokumentarni film, 11′, slovenski podnapisi

Pogovor z Anno Blom, avtorico filma Spomin na Lampeduso: Upanje.

19.30 Kinodvor (Mala dvorana)

Dolgo čakanje / Den långa väntetiden, Fariba Haidari, Švedska, 2018, dokumentarni film, 58′, slovenski podnapisi

Slovenska filantropija*

Jej, glej in razbij (predsodke)

19.30 Projekt: Dom(ovina), 45′, gledališka predstava Teatra Curriculum Vitae, Gimnazija Šentvid

20.30 Okusi Sirije in Eritreje

21.15 Kino na prostem

Z roba norosti/ الى حافة الجنون, Milana Majar, Bosna in Hercegovina, 2017, kratki dokumentarni film, 27′, slovenski podnapisi

Maša in Daša / Masha & Dasha, Darya Marchenkova, Združene države Amerike, 2018, kratki dokumentirani film, 13′, slovenski podnapisi

Voyage voyage, Lun Sevnik, Češka, 2017, kratki igrani film, 6′, brez dialoga

Drugi razred / 2nd Class, Jimmy Olsson, Švedska, 2018, kratki igrani film, 14′, slovenski podnapisi

Regratova lučka / Dent de lleó, Jorge Bellver, Španija, 2016, kratki animirani film, 7′, brez dialoga

*Cesta Dolomitskega odreda 11, Ljubljana

S seboj lahko prinesete uporabne moške čevlje in oblačila, ki bi jih želeli podariti našim uporabnikom. Aktualne potrebe po materialnih dobrinah in prostovoljski pomoči objavljamo na FB profilu Slovenske filantropije.

 

ČETRTEK, 20. JUNIJ

18.00 Slovenska kinoteka

Evropske sanje: Srbija / The European Dream: Serbia, Jaime Alekos, Španija, 2018, kratki dokumentarni film, 19′, slovenski podnapisi

Neobičajen ulov / Strange Fish, Giulia Bertoluzzi, Italija, 2018, dokumentarni film, 55′, slovenski podnapisi

Pogovor z Giulio Bertoluzzi, avtorico filma Neobičajen ulov, in Arnejem Zupančičem, Info Kolpa, na temo zapiranja mej.

21.00 Kinodvor

Najlepša dežela na svetu / Das schönste Land der Welt, Želimir Žilnik, Avstrija, Slovenija, Srbija, Hrvaška, 2018, dokudrama, 102′, angleški in slovenski podnapisi

Pogovor z režiserjem Želimirjem Žilnikom, ki ga bo vodila Varja Močnik iz Slovenske kinoteke.

V sodelovanju s Kinodvorom in Mednarodnim filmskim festivalom Kino Otok – Isola Cinema.