Urnik 2014

ČETRTEK, 12. junij 2014

Kinodvor

19.00

Otvoritev festivala

Dežela vmes / The Land BetweenDavid Fedele, Avstralija, 2014, dokumentarni film, 78′, ap; v prisotnosti avtorja.

Pokušina afganistanske kuhinje.

Slovenska kinoteka

21.30

Spomini s potovanja v Litvo / Reminiscences of a Journey to Lithuania, Jonas Mekas, ZDA, 1971–72, dokumentarni film, 82′, bp.

Letni vrt Gala hale AKC Metelkova mesto

22.30

Buenos AiresDaniel Gil Suarez, Španija, 2013, igrani film, 12′, ap.

Kanton Jugoslavija Kanton JugoslawienNikola Ilić, Švica, 2013, dokumentarni film, 17′, ap.

Družba / A Society, Jens Assur, Švedska, 2013, igrani film, 17′, ap.

Esej o razumevanju begunstva / An Essay Regarding Refugee Understanding, Babak Arzani, Madžarska, 2014, dokumentarni esej, 28′, ap;

 

PETEK, 13. junij 2014

Slovenska kinoteka

18.00

Božje posredovanje: kronika ljubezni in bolečine Yadon ilaheyya, Elia Suleiman, Palestina/Francija, 2002, igrani film, 92′, sp.

20.15

Oče in sin na potovanju / Ojciec i syn w podróży, Marcel Łoziński, Poljska, 2013, dokumentarni film, 75′, ap.

Muzejska ploščad na Metelkovi*

20.00

Pogovor: Trgovina z ljudmi v nogometu (v Kult3000).

21.00

Soka Afrika, Suridh Hassan, Velika Britanija, 2011, dokumentarni film, 80’, ap.

Pokušina indijske kuhinje.

Glasbeni performans v izvedbi Articulación Artística Internacional.

SOBOTA, 14. junij 2014

Kinodvor

16.00

Bekas, Karzan Kader, Švedska / Finska / Irak, 2012, igrani film, 92′, sp.

Slovenska kinoteka

17.45

Majubovo potovanje Majubs ReiseEva Knopf, Nemčija, 2013, dokumentarni film, 50′, ap.

19.30

Deportirani Deportado, Nathalie Mansoux, Portugalska, 2012, dokumentarni film, 67′, ap; v prisotnosti avtorice.

21.30

Oče in sin / Ojciec i syn, Pawel Łoziński, Poljska, 2013, dokumentarni film, 54′, ap.

Kiparski atelje AKC Metelkova mesto*

21.30

Migrantske rime.

22.15

Familia IdealeErion Kovaci, Grčija, 2013, dokumentarni film, 17′, ap.

Ne moremo molčati / Can’t Be Silent, Julia Oelkers, Nemčija, 2013, dokumentarni film, 85′, ap; v prisotnosti avtorice.

Menza pri koritu AKC Metelkova mesto

00.00

Koncert skupine Natemago.

Dogodek na Metelkovi je organiziran v sodelovanju z Menzo pri koritu in Festivalom Mlade rime.

 

NEDELJA, 15. junij 2014

Kinodvor

15.00

Bekas, Karzan Kader, Švedska / Finska / Irak, 2012, igrani film, 92′, sp.

Kinodvor – Mala dvorana

18:45

Ko bom ptica / Kiedy bede ptakiemMonika Pawluczuk, Poljska, 2013, dokumentarni film, 28′, ap.

Avion, zapuščena vas / Avion, el pueblo ausenteMaria Hervera in Marcos Hervera, Španija, 2012, dokumentarni film, 88′, ap.

 

PONEDELJEK, 16. junij 2014

Dvorana JSKDMala skladovnica (Beethovnova ulica 5)

17.00

Mi vsi ustvarjamo lepši svet / We All Make the World Beautiful, Bernarda Avsenik in Alenka Gnezda, Slovenija, 2013, dokumentarni film, 3′, ap; v prisotnosti avtoric.

Poslednji potnik / Akher RakebWidad Shafakoj, Jordanija, 2013, dokumentarni film, 20′, ap

17.30

Biti.tam / Da.Sein, Aylin Basaran in Hans-Georg Eberl, Avstrija, 2013, dokumentarni film,  87′, ap; v prisotnosti avtorja.

Delavnica o snemanju politično angažiranega videa (na primeru migracij), v izvedbi Hans-Georga Eberla.

Kinodvor – Mala dvorana

18.45

Bodočnost, daleč prevelika je / Il futuro è troppo grande, Giusy Buccheri in Michele Citoni, Italija, 2014, dokumentarni film, 75′, ap.

Kult3000 (Muzejska ploščad na Metelkovi)

20.30

Video in filmska produkcija FMF 2014 (projekt Pankultikum):

(Ne)zmožnost odločitve

Pogovor z gosti Festivala: Družbeno angažiran film danes.

 

TOREK, 17. junij 2014

Kinodvor

19.00

Medena koža / Couleur de peau: Miel, Jung in Laurent Boileau, Belgija / Francija / Južna Koreja / Švica, 2012, 75′, sp. Slovenska predkinematografska premiera; v sodelovanju z Mednarodnim festivalom animiranega filma Animateka in Društvom za oživljanje zgodbe 2 koluta.

Kino Šiška

21.00

Premiki v obljubljene dežele / Motions to Promised Lands, Miha Erman, Slovenija, 2014, dokumentarno-igrani film, 56′, ap; v prisotnosti avtorja; v sodelovanju s Centrom urbane kulture Kino Šiška.

Letni vrt Gala hale AKC Metelkova mesto

22.00

Razglednice iz Lizbone / Postcards from LisbonPedro Resende, Portugalska, 2012, dokumentarni film, 3′, ap.

Kako želite migrirati? / How Would You Like to Migrate?, Fatih Bilgin, Turčija, 2013, eksperimentalni film, 4′, v angleškem jeziku.

Dobrodošli / Welkom, Pablo Munoz Gomez, Belgija, 2013, igrani film, 18′, ap.

Kralj Falafla, Andrea Celija, Peter Cerovšek, Adrijana Dimić in Tadija Tadić, Slovenija, 2013, dokumentarni film, 6′, ap.

Od Tokija do reke Morave / バルカンへ (Od Tokija do Morave), Moku Teraoka, Japonska, 2012, dokumentarni film, 77′, ap; v prisotnosti avtorja.

 

SREDA, 18. junij 2014

Mestni muzej Ljubljana

18.00

Ko sloni plešejo, poteptajo travo / When elephants dance, the grass gets beatenJan van den Berg, Kambodža, 2014, dokumentarni film, 25′, ap; v prisotnosti avtorja.

Abu Haraz, Maciej J. Drygas, Poljska, 2013, dokumentarni film, 50′, ap; v prisotnosti avtorja.

Pogovor: Prilaščanje zemljišč in naravnih virov.

Pokušina indijske kuhinje.

Kinodvor – Mala dvorana

20.45

Tekač The RunnerSaeed Taji Farouky, Velika Britanija / Irska / Francija, 2013, dokumentarni film, 94′, ap.

Letni vrt Gala hale AKC Metelkova mesto

22.00

Okusne korenineCristina Cebrian, Coralie Girard, Silvia Garcia, Balazs Kajor in Sandra Mirković, Slovenija, 2013, dokumentarni film, 9′, sp.

Čas bo pokazal / Time Will Tell, Surbhi Dewan, ZDA, 2009, dokumentarni film, 14′, ap.

E-smetišče / E-Wasteland, David Fedele, Avstralija, 2012, dokumentarni film, 20′, brez dialogov; v prisotnosti avtorja.

Sporočam, da sem živa / Just to Let You Know That I’m Alive, Simona Ghizzoni in Emanuela Zuccalà, Italija, 2013, dokumentarni film, 64′, ap.

 

ČETRTEK, 19. junij 2014

Kinodvor – Mala dvorana

18.45

Vzhodno od Sonca, zahodno od Lune – zgodbe migracij East of the Sun West of the Moon – Tales of migrationMarianna Vas, Italija, 2013, dokumentarni film, 10′, ap.

(Brez)osebni portret / Self(less) Portrait, Matej Bobrik, Poljska, 2013, dokumentarni film, 45′, ap.

Jaz te spomnim, ti se spominjaš / Je te le Rappelle, Tu t’en souviens, Valérie Osouf, Francija, 2013, dokumentarni film, 17′, ap.

Albatrosi Albatrosse, Michael Kren, Avstrija, 2013, igrani film, 13′, ap.

Dvorana JSKDMala skladovnica (Beethovnova ulica 5)

19.30

Video in filmska produkcija FMF 2014 (projekt Pankultikum).

Klub Tiffany AKC Metelkova mesto

21.00

Zadušitev / On Suffocation, Jenifer Malmqvist, Švedska, 2013, igrani film, 7′, brez dialogov.

Ulica Curiol / Rue CuriolJulian Ballester, Francija, 2013, dokumentarni film, 35′, ap; v prisotnosti avtorja.

Letni vrt Gala hale AKC Metelkova mesto

22.00

Moje lepe noge, Coralie Girard, Slovenija, 2013, dokumentarni film, 11′, ap.

Yayas/Elegantni / The Yayas de L´EléganceMaria-José Pavlovic, Velika Britanja, 2012, dokumentarni film, 28′, ap.

Bosna, Bosna! / Bosznia, Bosznia!, Gábor Péter Németh, Madžarska, 2012, dokumentarni film, 60′, ap; v prisotnosti avtorja.

 

PETEK, 20. junij 2014

Kinodvor – Mala dvorana

18.45

Nasedle ženske / Whaled Women, Ewa Einhorn in Jeuno Je Kim, Švedska, 2013, animirani film, 8′, v angleškem jeziku.

Sharaf / Sharaf – en animerad dokumentär, Hanna Heilborn in David Aronowitsch, Švedska, 2012, animirani dokumentarni film, 14′, ap.

Četudi vem, da reke ni več Though I Know the River is Dry, Hamilton Omar Robert, Egipt/Palestina/Katar/Velika Britanija, 2013, igrani film, 20′, ap.

Vakha in Magomed Vakha i MagomedMarta Prus, Poljska, 2010, dokumentarni film, 12′, ap.

Muzejska ploščad na Metelkovi*

21.00

Razglasitev zmagovalnega filma FMF 2014.

Dežela / Land, Yuval Yairi in Zohar Kawaharada, Izrael, 2013, eksperimentalni film, 5′, brez dialogov.

Superženske / Супер Женщины (Super Zhenshchiny), Yael Kipper in Ronen Zaretzky, Izrael, 2013, dokumentarni film, 80′, ap.

Pokušina afganistanske kuhinje.

Letni vrt Gala hale AKC Metelkova mesto

23.00

Zaključni žur:

UfoslaviaDJ CLICK (Francija), HARIS PILTON (Ufoslavia), DJ TITO (Ufoslavia), SELEKTOR DINARID (Ufoslavia); v sodelovanju z društvom Kapa.

 

ap – angleški podnapisi / sp – slovenski podnapisi / bp – brez podnapisov

 

Udeležba na dogodkih, z izjemo projekcije filmov Bekas in Premiki v obljubljene dežele, je brezplačna.

 

* V primeru slabega vremena se bo dogodek odvil v zaprtem prostoru; natančne informacije najdete na www.fmf-slovenija.si.

 

URNIK V PDF OBLIKI

 

WordPress Gallery Plugin